Nor da nor euskal antzerkian

Kronologikoki Alfabetiboki


Barrutia Basagoitia, Pedro Inazio. (1682-1759)

Peñafloridako kondea. (Frantzisko Xabier Munibe Idiakez). (1723-1785).

Baroja Zornoza, Serafin. (1840-1912).

Orkaiztegi, Patrizio Antonio. (1840-1924).

Iraola Aristigieta, Bitoriano. (1841-1919).

Apaolaza, Antero. (1845-1908).

Soroa Lasa, Martzelino. (1848-1902).

Harispe, Piarres. (1854-1925).

Arzak Alberdi, Antonio. (1855-1904).

Otaño Barriola, Pedro Maria. (1857-1910).

Alzaga Anabitarte, Toribio. (1861-1941).

Uranga Berrondo, Joan Inazio. (1863-1934).

Azkue Aberasturi, Resurreccion Maria. (1864-1951).

Artola Elizetxea, Jose (Pepe Artola). (1864-1929).

Elizondo Lopez, Jose. (1865-1943).

Decrept, Etienne. (1868-1938).

Garitaonaindia Ariño, Bitor. (1876-1929).

Andurain de Maitie, Klement (Zibero). (1878-1916).

Eizagirre Aiestaran, Jose. (1881-1949).

Larrañaga Aranguren, Polikarpo. (1883-1956).

Olaizola Gabarain, Jose. (1883-1969).

Elizalde, Jean (Zerbitzari). (1883-1961).

Alegria, Blas. (1883-1947).

Jauregiberri, Madeleine. (1884 - Ziboze, 1977).

Barriola Aizpurua, Juan Abelino. (1885-1944).

Esparza Aginaga, Eladio. (1888-1961).

Mujika Egaña, Robustiana (Tene). (1888-1981).

Eleizegi Maiz, Katalina. (1889-1963).

Gallastegi Uriarte, Elias. (1892-1974).

Beorlegi Makazaga, Gregorio. (1894-1959).

Larrakoetxea, Bedita. (1894-1990).

Elizagarai, Mayi. (1894-1983).

Karraskedo, Jazinto. (1895-1988).

Lizardi, Xabier (Jose Maria Agirre). (1896-1933).

Leon, Leon (Berriz Arte). (1896-1962).

Soubelet, Dominique. (1897-1970).

Garmendia Kortadi, Joan (Zeleta). (1898-1989).

Agesta, Jose Maria (Luxe-mendi). (XIX-XX. m.).

Labaien Toledo, Antonio Maria. (1898-1994).

Etxaniz Aranbarri, Nemesio. (1899-1982).

Lafitte Ithurralde, Piarres. (1901-1985).

Ziarsoro, Manuel (Abeletxe). (1902-87).

Agirre Aizpuru, Maria Dolores. (1903-1997).

Salaberri, Etienne. (1903-1981).

Monzon, Telesforo. (1904-1981).

Markiegi Olazabal, Felix. (1905-1946).

Zaitegi, Jokin. (1906-1979).

Enbeita, Balendin (1906-1986).

Arozena Gomendio, Andoni. (1907).

Bordazarre, Pierre (Etxahun-Iruri). (1908-1979).

Urruzola, Estanislao. (1909-1986).

Artola Sagarzazu, Fernando (Bordari). (1910-1983).

Arkotxa Martija, Jose Antonio. (1911).

Erkiaga Alastra, Eusebio (Endaitz). (1912-1993).

Zubikarai, Augustin. (1914).

Albisu Aierdi, Anastasio. (1915-1997).

Larzabal, Piarres. (1915-1988).

Mitxelena, Salbatore (Abendats edo Iñurritza). (1919-1965).

Iratzeder (Jean Marie Diharce). (1920).

Etxaide Itarte, Jon. (1920-1998).

Ugalde Orradre, Martin. (1921).

Begiristain Albizu, Iñaki. (1922-1984).

Casenave-Harigile, Junes. (1924).

Minaberri, Marie Jeanne. (1926).

Dorronsoro Zeberio, Lukas. (1931).

Garmendia Etxeberria, Salbador. (1932).

Aresti Segurola, Gabriel. (1933-1975).

Beobide Arrizabalaga, Iñaki. (1934).

Lete, Xabier. (1944).

Landart Urruti, Daniel. (1946).

Urkizu, Patri. (1946).

Haranburu Altuna, Luis. (1947).

Atxaga, Bernardo (Jose Irazu Garmendia). (1951).



Testuak (Hasierako orria)

www.maskarada.net

www.komunika.net